HAKKIMIZDA

Alimoğlu Mermer Granit Şirketi, 1940 yılında mermer sektöründe faaliyetlerine başladı. 1955 yılında, Anadolu’daki ilk mermer fabrikalarından birini Afyonkarahisar’da kurdu.

Maceralarımız, Anıtkabir’in yapımı ile başladı ve Türkiye’nin en büyük mermer fabrikasını 1989 yılında İzmir’de kurarak devam etti. 15.000 m2 üretim tesisleri ve 40.000 m2 üretim alanına sahip olan bu fabrika, bugün de merkezimiz olarak hizmet vermektedir.

Dünya çapında en büyük ve prestijli projelerde sağlam çözüm ortağı olarak yer almaya başladık. 2007 yılında kurulan Denizli Fabrikamız, 15.000 m2 üretim tesisleri ve 50.000 m2 üretim alanı ile üretim kapasitemizi artırdı. 2019 yılında, 2.000 m2 üretim tesisleri ve 10.000 m2 üretim alanına sahip Afyon Fabrikamızı kurduk.

Böylece, 2020 yılına gelindiğinde, en yüksek kalitede el işçiliği ile ve en kısa sürede üretmek için işin farklı yönlerine odaklanan üç fabrikamızı parçalara ayırdık. İzmir Fabrikamız, yerli ve uluslararası projeler için üretici olarak hizmet vermektedir. Denizli Fabrikamız, boyutlu kesim ve seramik üretimine özel olarak odaklanmaktadır. Afyon Fabrikamız, adımlar, eşikler ve peyzaj elemanları üretimi için ayrılmıştır.

2020 yılında tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgınıyla birlikte, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın tüm ürünlerimizi görüntüleyebilecekleri ve inceleyebilecekleri bir sanal ortam olan Alimoğlu Marble uygulamasını geliştirdik. Bu teknolojik yenilik, sektörde bir ilk olup, ürünlerimizi ve Slab Depomuzdaki tüm seçimleri risk almadan ve %100 renk doğruluğu ile sağlayan bir program uygulamamıza olanak tanımaktadır.

İnovatif ve teknolojik alt yapı, yılların deneyimi ve uzman personelimizle 80 yıllık şirketimizi sürekli yenileyerek birçok yıl ileriye taşımaya ve hizmet etmeye devam ediyoruz.

Bu nedenle, sizlere Mermer ile hizmet vermekten gurur duyuyoruz!